PAKALPOJUMI

Fizioterapeita konsultācijas

Pirmreizējā konsultācijā sarunas laikā fizioterapeits noskaidros Jūsu sūdzības un to ietekmi uz ikdienu, jautās par iepriekšējām saslimšanām, traumām, veiks apskati un novērtēšanu. Pārrunājot ar Jums, izvirzīs terapijas mērķus un izveidos ārstēšanas plānu. Balstoties uz atradni, tiks izvēlēta terapija: individuālas fizioterapijas nodarbības vai izskaidroti mājas uzdevumi un norunāta atkārtota konsultācija.

Jāņem līdzi ar sūdzībām sasitītie veiktie izmeklējumi (analīzes, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija u.c.), apģērbs, kas neierobežo kustības, un zeķītes.

Individuālas fizioterapijas nodarbības

Individuālo nodarbību laikā tiks pielietotas dažādas fizioterapijas metodes: 1) aktīvi vingrinājumi līdzsvaram, spēkam, lokanībai, elpošanai, relaksācijai u.c.; 2) pasīvas metodes, kad fizioterapeits pielietos muskuļu un locītavu stiepšanu, izkustināšanu, mīksto audu u.c. tehnikas. 

Nodarbības ilgums 40-55 min, biežums 1-3 x/nedēļā. Nodarbību intensitāte, skaits un kursa ilgums būs atkarīgs no saslimšanas norises un novērtēšanas rezultātiem.

Jāņem līdzi apģērbs, kas neierobežo kustības, un zeķītes.

Fizioterapija dzīvesvietā

Atsevišķās situācijās, kad personai ir ierobežota nokļūšana pakalpojuma sniegšanas vietā, fizioterapijas pakalpojumi tiek sniegti personas dzīvesvietā, piemēram, pēc traumām, operācijām, pēc galvas smadzeņu asinsrites traucējumiem (insulta). Lai neradītu papildus satraukumu mazulim un jaunajiem vecākiem, fizioterapeita konsultācija mājās tiek piedāvāta jaunajiem vecākiem par attīstību veicinošu zīdaiņa aprūpi.

Fizioterapija attālināti

Attālinātas konsultācijas laikā tiek noskaidrotas sūdzības un sniegtas rekomendācijas, kā sev palīdzēt mazināt sūdzības un kādas aktivitātes un pasākumus veikt, lai uzlabotu veselību. Ņemot vērā, ka nav iespējama objektīva izvērtēšana, sniegtās rekomendācijas var nebūt gana efektīvas problēmas novēršanai, tādā gadījumā būtu vēlama klātienes konsultācija.

Individuālas fizioterapijas nodarbības attālināti tiek sniegtas tām personām, kuras ir bijušas uz pirmreizējo konsultāciju klātienē un ir veikta novērtēšana.

Kinezioloģiskā teipošana

Tiek izmantota atsevišķos gadījumos kā papildterapija, piemēram, lai stabilizētu locītavas. Kinezioloģiskā teipošana ir elastīgas kokvilnas lentas aplikācija uz ādas problēmzonā. Teips uz ādas tiek pielīmēts un tas turās no 3 līdz 7 dienām un neierobežo kustības. 

Ārstnieciskā masāža

Tiek pielietota kā papildus terapija atsevišķos gadījumos, lai atslābinātu nogurušus un pārslogotus muskuļus. Masāža vairo labsajūtu un dzīvesprieku, kā arī ir labs palīgs, lai risinātu problēmu īstermiņā, bet efekts nebūs noturīgs ilgtermiņā.