Iepazīsimies!

2023-03-20

Sveiks lasītāj, esmu sertificēta fizioterapeite Līga!

Pāris teikumi, kas raksturo mani. Darbs ir mana aizraušanās, ar prieku dodos uz darbu un labprāt nododu savas zināšanas, lai palīdzētu uzlabot Jūsu ikdienu. Tikpat ļoti kā mīlu savu darbu, mīlu atpūsties jūras krastā ar siltām smiltīm un dzidru ūdeni. Apbrīnoju dabas krāsas un burvību saulrietā, saullēktā arī, bet pavisam neesmu rīta cilvēks. Labprāt lasu grāmatas un citu noderīgu informāciju, kuru var atrast tīmeklī. Patīk izbraucieni ģimenes lokā, jaunu vietu atklāšana, iepazīšana un dalīšanās ar jaunatklājumiem. Kad iespējams, dodos garās pastaigās, reizēm mērķtiecīgi iepazīstot jaunas vietas, reizēm - baudot dabas burvību, reizēm - iejūkot un pazūdot pislētas burzmā, bet jebkurā gadījumā uzlabojot pašsajūtu un gūstot gandarījumu. Uzskatu, ka dzīve ir kustība un kustība ir dzīvība, esot kustībā mēs varam virzīties uz priekšu, augt un attīstīties.

Foto: Mārīte Kārkliņa
Foto: Mārīte Kārkliņa

Par manām profesionālajām gaitām

Mana darba pieredze fizioterapeita profesijā sākās 2012. gadā. Darba gaitas uzsāku strādājot ar bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un personām pēc insulta, kā arī guvu pirmo pieredzi monoprofesionāla ambulatora fizioterapijas pakalpojuma nodrošināšanā. Pēc nostrādāta viena gada sapratu, ka esmu mazliet ieskrējusies, un izlēmu apstāties pie vienas darba vietas, izmēģinot darbu rehabilitācijas centrā. Tā bija neaizstājama pieredze, kas ļāva man iepazīt fizioterapeita profesiju no dažādiem skatu punktiem. Pateicoties iegūtajai pieredzei un nelielai profesionālai pauzei, 2014. gadā sekmīgi nokārtoju sertifikācijas eksāmenu un ieguvu apstiprinājumu sev, ka piedzīvojumi un izaicinājumi fizioterapijā tikai sākas.

Pēc pārdomām un iepriekšējās darba pieredzes, sapratu - vēlos strādāt nodrošinot individuālas fizioterapijas nodarbības, iedziļinoties personas sūdzībās un mēģinot atrast labāko risinājumu kopā ar pacientu. No 2014. gada līdz 2017. gadam sniedzu gan valsts apmaksātus, gan maksas monoprofesionālus fizioterapijas pakalpojumus nelielā ārstniecības iestādē, sadarbojoties ar augsti kvalificētiem kolēģiem - gan fizioterapeitem, gan citiem speciālistiem. Bet kādu dienu vēlme mācīties un doties jaunos izaicinājumos bija lielāka nekā pierastā un iemīļotā darba vieta un kolēģi. Tā nu 2017. gadā uzsāku privātprakses dibināšanu, nokārtoju sertifikātu masāžas metodē un izlēmu uzsākt studijas Rīgas Stradiņa Universitātes maģistrantūras studiju programmā "Rehabilitācija". Ceļš, lai sasniegtu izvirzītos mērķus, nav bijis viegls, bet esmu patiesi priecīga par to, ko jau esmu paveikusi.

Nereti dzīvei patīk izspēlēt jokus un tas notika arī ar mani. Pēc augstskolas absolvēšanas 2012. gadā domāju, ka nekad nestrādāšu ar grūtniecēm, bet :) dzīve manu praksi aizveda uz ginekoloģijas klīniku, kur pakāpeniski iepazinu sievietes veselību dažādos dzīves posmos, tai skaitā, grūtniecības laikā. Tad nāca manis pašas pieredze ar grūtnecību, kas mainīja skatījumu un iedrošināja dalīties savās zināšanās ar topošajām māmiņām. Šobrīd esmu uzsākusi apgūt jaunas zināšanas un prasmes, lai sniegtu kvalitatīvus fizioterapijas pakalpojumus sievietes un iegurņa pamatnes veselības traucējumu mazināšanā.

Paralēli ikdienas darbam ar pacientiem esmu atvērta sadarbībai un ļaujos citiem ar profesiju saistītiem izaicinājumiem. Esmu piedalījusies Eiropas Struktūrfondu projektos par fiziskajām aktivitātēm bērniem pirmsskolas un skolas vecumā, ir pieredze tiešsaistes nodarbību vadīšanā, iesaistos Latvijas Fizioterapeitu asociācijas valdes darbā un darba grupās, piedalos informatīvo materiālu izgatavošanā un sabiedrības izglītošanā par fizioterapiju un, sadarbojoties ar filmēšanas komandu, pētījuma ietvaros esmu veidojusi vingrinājumu programmas video formātā.